Znajdź hotel najlepszy dla siebie

O wyjazdach nad morze, w góry, za granicę myśli się praktycznie cały rok. Są osoby, które wolą jeździć na wypoczynek w okolicach lipca, sierpnia, często też ze względu na dzieci, ale są też tacy, którzy preferują miesiące poza sezonem, a nawet zimą. Jednak bez względu na to jaki miesiąc wybierzemy, należy zdecydować się na konkretny rejon oraz hotel.

Miejscowość to nie problem, ale nocleg to już czasami wyzwanie, szczególnie w okresach najbardziej obleganych. Dlatego należy zabrać się za poszukiwania pokoju czy apartamentu odpowiednio wcześnie. Problemu z tym nie ma żadnego, jeśli ma się dostęp do Internetu. W sieci jest mnóstwo portali, poprzez które można wygodnie znaleźć fajne miejsce do spania. Często można już nawet zobaczyć konkretny pokój, jego standard, wielkość – w ogóle wyszukiwanie da się przeprowadzić przy uwzględnieniu różnych parametrów np. odległość od centrum, ilość osób, standard itp. Dzięki takim filtrom ukazują się nam wyniki dopasowane do naszych oczekiwań, dzięki czemu też oszczędzamy dużo czasu i nie musimy przekopywać się przez setki ofert, a to już wiele.

Jest jednak jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Obecnie większość z nas posiada profile na portalach społecznościowych, szczególnie na Facebooku. Jeśli w naszych zainteresowaniach umieściliśmy coś związanego z podróżowaniem, to jest duża szansa, że ukażą nam się reklamy różnych hoteli. Jest to nowy sposób na pozyskiwanie klientów i często bardzo skuteczny, a już szczególnie w momencie, kiedy hotel ma do zaoferowania promocyjne ceny, rabaty czy jakieś specjalne udogodnienia. To zwraca uwagę użytkowników i wzbudza zainteresowanie.

Prowadzenie fanpage turystycznych i hoteli to już obecnie standard i również firmy z branży hotelarskiej to wykorzystują – prowadzą fanpage sami bądź z pomocą agencji marketingowej (głównie w przypadku kampanii reklamowych). Także my użytkownicy czujemy się bezpieczniej i pewniej, jeśli mamy wynająć pokój w hotelu, który poprzez media społecznościowe możemy zobaczyć od środka. Nie bez znaczenia są też rekomendacje innych użytkowników, którzy z noclegu już skorzystali. To bardzo ułatwia ostateczny wybór miejsca. Ponadto na fanpage`u można łatwo sprawdzić aktualności i zadać pytanie, które nas nurtuje, czy to odnośnie wolnych pokoi czy różnorodnych udogodnień (co jest bardzo istotne w przypadku wakacji z małym dzieckiem).

Wracając do samego wyszukiwania – dzięki różnorodnym portalom rezerwacyjnym mamy mocno ułatwione zadanie dzięki możliwości bezpłatnego odwołania rezerwacji. Nie zawsze jest taka możliwość, jednak już powoli w większości. To bardzo fajna opcja dla tych wszystkich, którzy chcą zaplanować urlop, jednak nie do końca są pewni, czy w danym terminie będą w stanie pojechać. Wiedza o tym, że można odwołać rezerwację wpływa na to, że chętniej decydujemy się zrobić ten pierwszy krok ku zaplanowaniu wczasów. W przypadku opłacenia całej kwoty z góry nie ma co liczyć na zwrot. Dlatego też zaliczka jest dobrym wyjściem.