Zamiatarki uliczne- czym są te pojazdy?

Można je często spotkać na miejskich ulicach. Zamiatarki uliczne to maszyny wyspecjalizowane w oczyszczaniu ulic z różnego rodzaju zabrudzeń. Podstawą ich konstrukcji jest podwozie samochodu ciężarowego. Jest to jednak sprzęt bardzo dobrze przemyślany i wyposażony w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają proces codziennego sprzątania ulic i chodników. Cechą charakterystyczną kompaktowych zamiatarek ulicznych jest obecność dwóch szczotek obrotowych na froncie pojazdu.

Nie jest to jednak jedyne wyposażenie tej maszyny, ale to z pewnością właśnie te szczotki najbardziej rzucają się w oczy. Zamiatarki uliczne są przystosowane do codziennego, wielogodzinnego sprzątania ulic, najczęściej są wyposażone w silniki spalinowe, chociaż na rynku pojawiły się już pierwsze zamiatarki z silnikami elektrycznymi.

Najnowsze modele i możliwość serwisowania zamiatarek

Wiele szczegółów związanych z tym, jakiego typu zamiatarki uliczne są obecnie popularne i często wybierane znajdziemy na stronie ich dystrybutora Terberg matec. Z powodzeniem odszukamy tutaj także możliwość serwisowania tych maszyn, a także szansę wykonania przeglądu technicznego. To także części johnston, a także dostęp do części zamiatarek innych popularnych ich producentów. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że części johnston umożliwiają przedłużenie czasu eksploatacji tych maszyn.

Zgarnianie wszelkich zanieczyszczeń

Szczotki obrotowe są umieszczone na przodzie maszyny i działają w ruchu obrotowym. Można nimi sterować niezależnie, gdyż są one umieszczane na wysięgnikach hydraulicznych. Istotną kwestia jest także to, że można obserwować pracę obu szczotek z poziomu przeszklonej kabiny operatora. Część podłogi w kabinie jest bowiem również przeszklona. Wydajność maszyny w dużej mierze jest zależna od tego, jak szeroki jest rozstaw szczotek obrotowych.

https://www.terbergmatec.pl/

Zasysanie większych zanieczyszczeń jest możliwe dzięki dmuchanie ssącej o sporej mocy. W kanale ssawnym wytwarzane jest podciśnienie, które bardzo wydajnie zgarnia nawet większe elementy. Zanieczyszczenia są przekazywane do specjalnego kontenera wewnątrz urządzenia.