Wybierasz się na wakacje? Czy samochody na parkingu przy lotnisku są bezpieczne?

Wakacje coraz bliżej, a to oznacza, że już wkrótce wielu Polaków ponownie wsiądzie w pociąg czy samochód i wyruszy na wczasy. Oczywiście nie wolno tu zapominać też o transporcie lotniczym, który z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy i na pewno nie inaczej będzie również i w roku 2018. Skoro jesteśmy już przy lotniskach, warto zwrócić uwagę na znajdujące się tam parkingi. Czy są to miejsca, gdzie możemy bez żadnych obaw zostawić swój samochód?

Duża różnorodność

Nie można powiedzieć, że każdy parking przy lotnisku jest bezpieczny. Rzeczywiście w większości przypadków nie ma problemów, a naszemu pojazdowi nic nie grozi. Zdarzyć się jednak może, że auto pozostawiamy w miejscu, które jest słabo chronione. Wówczas kłopoty są gwarantowane i możemy spodziewać się tego, że taki pojazd nie będzie tam bezpieczny. Wówczas ewentualne rysy to najmniejszy powód do zmartwień. O wiele gorzej będzie, jeżeli taki samochód zostanie nam skradziony.

Co sprawdzić przed wyborem parkingu?

Najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce i nie wierzyć bezgraniczne temu, co mówią sami właściciele takich parkingów. Dlatego też niezbędna jest dokładna weryfikacja danego miejsca parkingowego, co też nie jest dziś zadaniem szczególnie trudnym. Tym bardziej że nie musimy przecież odwiedzać każdego parkingu z osobna. Równie dobrze postawić tutaj można na strony internetowe. Każdy szanujący się parking taką witrynę obecnie posiada.

* monitoring

Jeżeli natomiast mielibyśmy zabrać się za samą weryfikację, na pewno warto sprawdzić, czy parking taki posiada monitoring i jeżeli tak, to jaki jest jego stan. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli zamontowane tam kamery będą dokładne i precyzyjne. Wówczas nie będzie problemów z rozpoznaniem twarzy sprawców czy nawet tablic rejestracyjnych danego auta.

* ochrona

Ważna jest także ochrona. Wielu myli tutaj usługi świadczone przez firmę ochroniarską ze stróżem, który jest zatrudniony do monitorowania terenu. Często są to osoby, które posiadają jakąś grupę inwalidzką. Poza tym nie mają również odpowiedniego przeszkolenia czy też licencji. Najbezpieczniej jest więc stawiać na firmy, które podają nazwy agencji ochrony, które monitorują dany teren. Przykładem jest tutaj parking Atmosfera Pyrzowice, za którego ochronę odpowiada wyspecjalizowany podmiot.

* opinie

Na koniec odnieśmy się jeszcze do opinii o takich parkingach, które mogą być dużą dawką informacji. Dzięki opiniom innych użytkowników wiemy, czego się po usługach takiego punktu spodziewać. Warto więc poświęcić chwilę na ich wyszukanie i przyjrzeć się im nieco bliżej.