Tuleje stożkowe i cylindryczne- są je wyróżnia?

Tuleje mogą przyjmować swój charakterystyczny kształt w zależności od tego, jakie ma być ich zastosowanie. W praktyce, szalenie istotne jest to, aby elementy te miały odpowiednią grubość, strukturę, wysokiej jakości materiał, z którego zostały wykonane, a także pożądany poziom elastyczności. Wśród ich dodatkowych właściwości można znaleźć całkowite ich przewodnictwo, półprzewodnictwo lub też całkowity brak przewodzenia ładunków. To szalenie istotne, aby można było kontrolować stopień przewodnictwa elektrycznego w tulejach w zależności od pełnionych przez nie funkcji.

Kolejnymi ważnymi aspektami, jakie wiążą się z tymi elementami w praktyce jest stabilność ich kształtu i niska podatność na odkształcenia, a także wolne ich zużywanie się. Żywotność tulei mocno przekłada się na wydajność całego procesu wytwarzania, a zoptymalizowana powłoka (na przykład elastomerowa) gwarantuje jak największe korzyści, jakie mogą wynikać z zastosowania elementów właśnie takiego rodzaju. Co jeszcze warto wiedzieć na temat takich tulei?

Jakie dodatkowe zalety mogą mieć takie rękawy?

Zarówno tuleja cylindryczna jak i tuleja stożkowa znajdują swoje zastosowanie w drukarstwie. Wchodząc na stronę https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce/ możemy znaleźć możliwość zamówienia tulei na zamówienie o pożądanej średnicy od 350 do 4000 mm, co pozwala na idealnie dopasowanie tego właśnie elementu do maszyny. Wysoka precyzja wymiarowa to jedno, ale też elementy te są dość proste w czyszczeniu i konserwacji, a nawet możliwa jest ich dwukrotna regeneracja. To rozwiązania bardzo korzystne dla firm.

W przypadku wykorzystania tulei do druku fleksograficznego, najczęściej stosuje się takie produkty jak klasyczna tuleja cylindryczna, która pokrywana jest specjalną mieszanką gumową. To doskonałe rozwiązanie w przypadku tradycyjnej metody druku, co sprawdza się praktycznie na każdym rodzaju materiału. Ograniczona ilość rdzeni powietrznych to kolejna zaleta, co wynika z faktu, że można zastosować tutaj adaptowalną grubość powłoki takiej tulei.

Innym rozwiązaniem są tuleje stożkowe, które doskonale nadają się do wklęsłodruku. To nie tylko ulepszenie starego standardu „speedwell”, ale i jego maksymalne udoskonalenie. W tej kategorii można też znaleźć specjalne wałki do dociskania oraz powlekania. Dzięki tulejom stożkowym można wykonywać zadania związane z laminowaniem, powlekaniem, uszlachetnianiem powietrzni oraz rotagrawiurą. W tym przypadku równie często stosuje się powlekanie tulei mieszankami gumowymi co i poliuretanem.