wycieczka

Strój na jednodniową wycieczkę- co ze sobą zabrać?

Jeśli zbytnio nie lubimy się pakować, wyjazd jednodniowy bez nocowania poza domem za pewne oznacza dla nas sporą ulgę. Nie trzeba zbyt długo głowić się nad swoim strojem, co nie oznacza, że nie powinnyśmy przez chwilę pomyśleć o tym, jakie ubrania z naszej garderoby najlepiej sprawdzą się podczas takiej wycieczki. Musimy bowiem wziąć pod uwagę, że taka wycieczka w praktyce oznacza bardzo aktywny dzień, kiedy to najmocniej powinnyśmy postawić na własną wygodę. Strój trzeba dostosować do pory roku, ale i do specyfiki miejsca, w które planujemy się udać. Lepiej pomyśleć więc o odzieży praktycznej i funkcjonalnej.

Nawet w lecie warto mieć ze sobą coś cieplejszego

Tak naprawdę niezależnie od pory roku, asekuracyjnie, jeśli tylko mamy możliwość zabrania ze sobą dodatkowej sztuki odzieży- powinnyśmy zabrać coś cieplejszego. W takiej sytuacji sprawdzi się klasyczna narzutka damska, która najczęściej nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ani też nie jest zbyt gruba. Możemy z niej skorzystać zawsze, kiedy po prostu poczujemy lekki chłód. Takie narzutki damskie dostępne są w wielu wzorach i kolorach, ale oczywiście, zdecydowanie najbardziej klasyczną i uniwersalną wersją będzie narzutka w kolorze czarnym, szarym lub brązowym. Istotne znaczenie ma tez to, z jakiej tkaniny zostanie wykonana. W zimniejszych porach roku lepsza będzie narzutka uszyta z tkaniny sweterkowej, która będzie posiadała w swoim składzie domieszkę wełny. Na rynku znajdziemy też praktyczne, skórzane narzutki idealne na przejściowe pory roku. W końcu, dostępne są też ich cieńsze, bawełniane wersje, które możemy zabierać ze sobą latem. Narzutka ma luźny krój, który nie będzie krępował naszych ruchów.

Oprócz tak podstawowego okrycia wierzchniego, jeśli wiemy, że wybieramy się w miejsce ze zmienną pogodą i zmienną temperaturą- dobrze jest zabrać ze sobą kurtkę. Może to być wersja sportowa, która ochroni nas przed wiatrem i przed deszczem i która będzie posiadała dodatkowo kaptur.

Jeśli chodzi o spodnie- najlepiej zabrać ze sobą te, w których czujemy się komfortowo i wygodnie. Mogą to być legginsy sportowe wykonane z termoaktywnej tkaniny, ale jeśli mamy jakieś swoje ulubione dżinsy- jak najbardziej będą odpowiednie. Uzupełnieniem naszego stroju powinno być dobre obuwie. Podczas takich wycieczek zazwyczaj sporo się chodzi, najlepiej więc postawić na obuwie sportowe, ale asekuracyjnie spakować do torby plastry i opatrunki. Dzięki temu możemy być przygotowane naprawdę na każdą okoliczność.