Jak się przygotować do lotu samolotem?

Wakacyjne wyjazdy nad polskie morze czy w Tatry w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, jednak już od jakiegoś czasu można zauważyć totalny szał na wakacje za granicą. W naszym kraju pogoda jest niepewna i to jeden z czynników, który skłonił wiele osób lubiących pełne słońce do szukania innych miejsc, bardziej egzotycznych. W dużej mierze wiąże się to z podróżą samolotem, a ten rodzaj transportu nie każdemu przypada do gustu i to z różnych względów. Jednak nie jest tak źle! Zaraz to udowodnimy!

1.Niektórzy narzekają na usytuowanie lotnisk, co wiąże się z dodatkowym dojazdem i koniecznością zostawienia samochodu na kilka dni. O ile kiedyś wystarczyły stosunkowo małe parkingi, tak teraz wiele uległo rozbudowaniu, bo chętnych turystów napływało z każdym kolejnym sezonem coraz więcej. Nie ma więc potrzeby martwić się, co zrobić z samochodem. Czy będzie bezpieczny? Ile to będzie kosztowało? Parkingi są strzeżone, a płatność zależy od długości naszego pobytu na wakacjach. Nie są to jednak duże kwoty. Standardowy, tygodniowy wyjazd to przeważnie kilkadziesiąt złotych za parking na wszystkie już dni – oczywiście w zależności od naszego wyboru (cenniki są różne). W Katowicach warto zaglądnąć na stronę atmosfera.eu. Ten parking znajduje się blisko lotniska, obok jest restauracja, w której można poczekać i coś zjeść, jeśli przyjechało się odrobinę za wcześnie.

2.Ograniczenia, jeśli chodzi o bagaż, to druga kwestia. Rzeczywiście, jeśli leci się tylko z bagażem podręcznym, to trzeba umiejętnie spakować tylko najważniejsze rzeczy. Jednak przy ofertach z biur podróży często bagaż na jedną osobę wynosi nawet 20 kg, więc tutaj już nie trzeba się martwić o zbyt małą ilość miejsca. Warto jedynie zainwestować w dobrą walizkę na kółkach. Jedna wskazówka – lepiej wybierać kolory jaskrawe, nietypowe, aby móc później szybko i bez problemu odnaleźć na taśmie swoją walizkę. Dużo osób z reguły wybiera czarne lub granatowe torby, a to w tym przypadku niezbyt trafne.