Efektywne oczyszczanie ulic- w jaki sposób robią to duże zamiatarki?

Zamiatarki drogowe to maszyny dostępne w różnych wariantach- zarówno w postaci dużych i efektywnie sprzątających pojazdów jak i małych wersji kompaktowych przeznaczonych do terenów miejskich. Kluczowe jest więc odpowiednie dobranie typu maszyny do rodzaju przestrzeni, którą mamy oczyszczać. Najistotniejszym kryterium jest wydajność. Operatorzy, którzy dysponują flotą różnych pojazdów mają więc wszystkie narzędzia do tego, aby oczyszczać zarówno ścisłe centrum miasta jak i peryferie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Mając też kontakt do dobrego punktu serwisowego tych maszyn, gdzie dostępne są części zamienne Johnston czy części do zamiatarek innych producentów- mogą dbać o dobry stan tych maszyn pomimo ich regularnej eksploatacji. Tym samym zamiatarki mogą być maszynami pozostającymi w użytku przez wiele lat.

Oczyszczanie ulic na dużą skalę- jak jest wykonywane?

Zamiatarki drogowe regularnie oczyszczają ulice przy rożnego rodzaju inwestycjach budowlanych. Przy pracach ziemnych jest to konieczne, na ulicach dojazdowych do inwestycji często pojawia się bowiem ziemia, piach czy też żwir, a także inne zanieczyszczenia, które wynikają z pracy maszyn budowlanych czy z konieczności transportowania na teren inwestycji różnego rodzaju materiałów i kruszyw. Jednakże, ze względu na fakt, że najczęściej takie inwestycje nie są przeprowadzane w ścisłym centrum- do oczyszczania ulic wykorzystuje się duże zamiatarki, które tak naprawdę swoim wyglądem niewiele się różnią od samochodów ciężarowych. Tego rodzaju modele można zobaczyć chociażby na stronie Terberg Matec Polska. To, co je wyróżnia to przede wszystkim:

  • Możliwość zabrania ze sobą naprawdę dużego zbiornika na wodę czystą oraz na wodę już zużytą podczas sprzątania.
  • Duża efektywność oczyszczania ulic- oznacza to, że zamiatarka może oczyścić dużą powierzchnię terenu już podczas jednorazowego przejazdu.
  • Inny sposób umiejscowienia osprzętu zamiatającego. W takich modelach znacznie rzadziej znajduje się on na froncie maszyny. Dużo częściej szczotki znajdują się z boku lub też jako osprzęt wleczony.

Części zamienne Johnston, a także inne zamienniki przedłużają możliwy czas eksploatacji tych maszyn. Tak, jak w przypadku wszystkich innych pojazdów, bardzo istotne są regularne przeglądy, które będą uwzględniać nie tylko stan pojazdu, ale i całego osprzętu, który jest przeznaczony do oczyszczania ulic. Dlatego też przeglądami zamiatarek zajmują się wyspecjalizowane punktu serwisowe.