Aranżacja przestrzeni hotelowej- jakie meble wybrać?

Hotelowe lobby, recepcja, korytarze oraz same pokoje hotelowe- wszystkie te miejsca powinny być urządzone z klasą tak, aby zachęcać gości do pobytu na terenie obiektu. Z jednej strony meble do hotelu powinny być stylowe, z drugiej nie bez znaczenia jest też ich wytrzymałość. Dlatego też na terenie wielu pensjonatów i hoteli znajdziemy naprawdę designerskie propozycje mebli z klasą, przemyślane aranżacje i ciekawe połączenia, które dodają klimatu każdej przestrzeni. Jeśli natomiast chodzi o jakość takich mebli, ich wytrzymałość i precyzję, z jaką zostały wykonane- drewniane propozycje meblarskie nie mają sobie równych. Czy warto umieszczać takie w hotelu, jakie zalety ma takie rozwiązanie i gdzie takie meble kupić?

Wyposażenie hotelowych pokoi- co powinno się w nich znaleźć?

Meble hotelowe muszą być przede wszystkim praktyczne i powinny spełniać swoją funkcję. Tego oczekują goście, którzy odwiedzają obiekt i którzy chcą spędzić tutaj czas w komfortowych warunkach. Jednakże, ich wygląd i jakość będą świadczyć o samym hotelu. Jeśli więc cały obiekt utrzymany jest w stylu eleganckim, a wnętrza mają być luksusowe- meble drewniane to obowiązkowy element wyposażenia takiego obiektu. Wiele interesujących propozycji takich mebli znajdziemy na stronie- polanomeble.pl.

Meble drewniane mają swój niepowtarzalny rysunek, wspaniała strukturę i słoje, które mocno rzucają się w oczy. W zależności od wykorzystanego gatunku drewna mogą być jasne lub też mieć ciemniejszy odcień, a nawet mogą być malowane. Są twarde i solidne, nie ulegają odkształceniom, a półki nie uginają się pod ciężarem przedmiotów, co bywa bardzo irytujące. Są wykonywane z dużą precyzją w zupełnie inny sposób niż meble z płyty wiórowej, dlatego też ich jakość jest od razu zauważalna. Wybierając meble do hotelu z pewnością w każdym pokoju będą musiały się znaleźć takie elementy jak:

  • Łóżko lub też łoże małżeńskie. Najlepszym wyborem są łóżka, które dodatkowo mają zagłówek. W zależności od tego, w jakim stylu urządzone będzie wnętrze może on być prosty i minimalistyczny lub też tapicerowany. Łóżko powinno być solidne i nie załamywac się nawet przy większym ciężarze.
  • Obok łóżka koniecznym elementem wyposażenia są stoliki nocne. Mogą one być stojące, ale ciekawymi modelami są tez stoliki wiszące. Na takich stolikach można umieścić lampki nocne, tutaj też dobrze, aby były gniazdka prądowe, gdzie będzie można na przykład naładować telefon.
  • Najczęściej, każdy hotelowy pokój posiada komodę i szafę, ewentualnie dodatkową szafę zaraz przy wejściu na okrycia wierzchnie. Tam też można ukryć deskę do prasowania czy inne hotelowe akcesoria, a także szlafroki czy kapcie. Dobrze, aby w pokoju było też lustro, może się znajdować na drzwiach garderobianej szafy. Szafa powinna mieć zarówno szuflady, półki jak i drążki. Dzięki takiemu zróżnicowaniu- wygodnie będzie w niej organizować rzeczy.
  • W apartamentach, które są większe lub które mają dodatkowy pokój często aranżuje się dodatkowa strefę do dziennego wypoczynku. Tutaj konieczna jest duża kanapa lub narożnik, a także stolik kawowy.